Preparaty kwasowe

Dowiedz się jak działają kwasy

Najprościej mówiąc, kwasy zwiększają odległość pomiędzy komórkami w skórze, co osłabia łączące te komórki wiązania. Efektem jest oddzielenie warstwy rogowej naskórka i jej złuszczenie. Ponieważ jednak każdy kwas jest inny, ma oprócz tego jeszcze inne właściwości – a więc i przeznaczenie.

Wybierz preparat kwasowy!

Azelac Peel

Mandelac

DNA Recovery Peel

Charakterystyka Azelac Peel

Kwas azelainowy ma działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Zmniejsza wydzielanie łoju oraz normalizuje proces keratynizacji naskórka, przynosząc znaczną poprawę skórze tłustej i zanieczyszczonej. Azelac Peel polecany jest osobom z trądzikiem różowatym, gdyż wycisza i likwiduje krosty , grudki oraz rumień. Dzięki zdolnościom hamowania enzymu tyrozynazy, reguluje proces pigmentacji skóry i kontroluje wydzielanie melaniny odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień.

Wskazania

trądzik pospolity oraz różowaty,
łuszczyca,
cera naczyniowa,
przebarwienia skóry,
zapalenie mieszków włosowych

Przeciwwskazania

alergie skórne,
opryszczka,
ciąża, laktacja,
terapia pochodnymi witaminy A,
7 dni przed zabiegiem nie stosować retinoidów ani preparatów drażniących skórę,
mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu,
przerwanie ciągłości naskórka.

Składniki

kwas azelainowy 20%
kwas mlekowy 5%
wyciąg z ostropestu plamistego 2%

Częstotliwość

Zabieg z kwasem azelainowym można wykonywać przez cały rok, również latem przy odpowiedniej pielęgnacji skóry. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów co 10- 14 dni.

Po zabiegu

stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym,
zakaz opalania się i korzystania z solarium,
zakaz zdrapywania łuszczącego się naskórka,
makijaż powinno się nałożyć do kilku godzin po zabiegu (najlepiej 24 h)

Azelac Peel

Z zabiegiem Clarins:
170,00 zł

Kwas z maską:
220,00 zł

Uzyskaj informacje o zabiegu

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat zabiegów, prosimy o kontakt z recepcją Clarins Beauty Spa.
Zapraszamy do bezpłatnych konsultacji, dzięki którym bliżej poznasz nowości zabiegowe wyznaczające nowe standardy w definiowaniu młodości!

Czym jest Mandelac

Peeling migdałowy jest zabiegiem odmładzająco – regenerującym na twarz, szyję i dekolt do każdego rodzaju cery, również najbardziej delikatnej. Przeznaczony dla osób dbających o młody i zdrowy wygląd skóry, a w okresie letnim o równomierną i aksamitną opaleniznę. Zabieg na bazie kwasu migdałowego działa synergicznie – regenerująco na odmładzanie komórki, zwiększa nawilżenie, stymuluje i przywraca aktywność skóry. Wykorzystywany w zabiegu żel sprzyja procesom metabolicznym i produkcji melaniny w komórkach oraz działa jako silny antyutleniacz zapobiegający degradacji kolagenu, redukujący powstawanie zmarszczek.

Przed zabiegiem

Każdy rodzaj peelingu wymaga wcześniejszego przygotowania. Na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę, opalać skóry, stosować środków samoopalających. Wywiad medyczny (uwzględnia przebyte i istniejące choroby, alergie, wcześniejsze zabiegi medycyny estetycznej, przyjmowane leki i inne). Dwa tygodnie przed peelingiem wskazane jest przygotowanie skóry do zabiegu poprzez stosowanie jednego z kremów zawierających AHA w stężeniu 8-10% – obniżają pH skóry z 5,5 do 4,5 powodując, że właściwy zabieg jest bardziej efektywny i ujawnia się ewentualna nadwrażliwość na kwas glikolowy. Należy stosować również kremy zawierające hydroquinon lub inne związki wybielające – w przypadku leczenia przebarwień, właściwy preparat pomoże dobrać lekarz kwalifikujący do zabiegu. Mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu

Przebieg zabiegu

Bezpośrednio przed zabiegiem należy założyć czepek lub opaskę na głowę oraz zakryć szyję i dekolt. Następną czynnością jest dokładne oczyszczenie skóry z makijażu i odtłuszczenie powierzchni skóry za pomocą specjalnego płynu lub płatków pre-peel.Miejsca delikatne, tj. okolice oczu i ust zabezpieczamy smarując je wazeliną, aby zmniejszyć odczucie pieczenia i palenia skóry włączamy wentylator chłodzący obszar ciała poddawany zabiegowi. Kiedy pacjent jest gotowy kosmetolog rozpoczyna nakładanie peelingu.

Po zabiegu

Peelingi chemiczne są zabiegami bezpiecznymi, nie mającymi istotnych powikłań. Objawy takie jak pieczenie, rumień, złuszczanie skóry, a nawet obrzęk są przemijające i krótkotrwałe – zwykle nie wymagają dodatkowego postępowania medycznego. Łuszczenie skóry jest niewielkie, prawie niewidoczne lub w ogóle nie występuje. W przeciwieństwie do peelingów chemicznych Mandel Peel nie wyklucza pacjenta z aktywnego życia.

Częstotliwość

W celu osiągnięcia zadowalających efektów w postaci wyrównania kolorytu skóry. Zabieg powinien być wykonywany, co 21-30 dni w trybie ustalonym przez specjalistę. Z reguły zalecane jest wykonanie około 6-8 zabiegów.

Dla kogo?

Peeling migdałowy umożliwia wykonywanie zabiegów przez cały rok, również w okresie letnim bez ryzyka uwrażliwienia skóry na słońce i wystąpienia przebarwień u osób z wysokim fototypem. Właściwości kwasu migdałowego i doskonała tolerancja przez osoby z cerą wrażliwą umożliwiają wykonywanie zabiegu u osób nietolerujących zabiegów przy użyciu innych kwasów. Peeling migdałowy może być stosowany bez ograniczeń u osób opalających się na słońcu i w solarium. Posiada silne właściwości bioochronne o szerokim spektrum, zapobiegając fotostarzeniu się skóry. Powoduje, że skóra staje się bardziej odporna i mniej wrażliwa na promienie UV.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: alergie skórne, aktywna opryszczka, skłonność do powstawania bliznowców, stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy), ciąża, karmienie piersią, liczne znamiona melanocytowe, liczne teleangiektazje, stan po krioterapii (do 6 miesięcy), choroby autoimmunologiczne, skóra podrażniona, uszkodzona, ciężkie postacie trądziku-wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej.

Mandelac

Z zabiegiem Clarins:
170,00 zł

Kwas z maską:
220,00 zł

DNA Recovery Peel

DNA Recovery Peel to nowa generacja peelingów medycznych, opartych na nanotechnologii. Substancje czynne zawarte w formule DNA Recovery Peel zostały zamknięte w liposomach, czyli małych tłuszczowych pęcherzykach, które z łatwością pokonują barierę naskórkową, przenikają w głąb i penetrują skórę bez podrażnienia naskórka. Peeling przebudowuje skórę na poziomie komórkowym, naprawia uszkodzenia DNA, wywołane przez fotostarzenie. Jest to idealny zabieg dla skór nadmiernie zrogowaciałych z powodu częstego kontaktu ze słońcem. Sprawdza się zarówno naprawczo po ekspozycji na promieniowanie UV, jak i zapobiegawczo przed wakacjami ze słońcem. Chroni przed fotostarzeniem i naprawia jego postarzające skutki. Badania pokazują, że ma też działanie antynowotworowe (zapobiega powstawaniu atypowych komórek w skórze).

DNA RECOVERY PEEL

Z Dermapenem

Dla intensywnej przebudowy skóry łączymy DNA Recovery Peel z mikronakłuwaniem urządzeniem Dermapen®, aby pobudzić intensywną przebudować naskórek, produkcję kolagenu oraz elastyny, i w ten sposób uzyskać ujędrnienie, nawilżenie i odmłodzenie skóry. Mikrokanaliki powstające w naskórku podczas nakłuwania przez system 12 pulsujących igieł pozwalają nam przetransportować substancje aktywne zwarte w DNA Recovery Peel w głąb tkanek. W ten sposób z łatwością pokonują one barierę naskórkową i penetrują głębsze warstwy skóry. Synergia działania peelingu i igieł zwiększa efekt eliminacji uszkodzeń i regeneracji tkanek. Poprawia się ich ukrwienie i odżywienie. Odbudowany po mikronakłuwaniu z peelingiem naskórek ma jednolity koloryt i zwartą strukturę bez przebarwień, zwężone pory, a skóra właściwa jest zagęszczona dzięki nowym włóknom kolagenu i elastyny. Dochodzi do spłycenia zmarszczek i bruzd, redukcji hiperpigmentacji.

Zalety DNA Recovery Peel

• Peeling może być wykonywany o każdej porze roku,
• Formuła peelingu wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, ma silne działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne
• Dzięki nanotechnologii aktywne składniki (m.in. retinol) z łatwością penetrują skórę, bez podrażnień

SKŁADNIKI AKTYWNE ZAWARTE W DNA RECOVERY PEEL

Kwas ferulowy

Chroni skórę przed skutkami oddziaływania UVA i UVB, pomaga minimalizować uszkodzenia w komórkach skóry spowodowane działaniem promieniowania słonecznego, chroniąc komórkowe DNA. Neutralizuje wolne rodniki i wzmacnia działanie antyoksydantów, witamin E i C. Redukuje rumień wywołany przez proces oksydacyjny zachodzący w skórze przy współudziale wolnych rodników. Hamuje działanie tyrozynazy, wpływającego na hiperpigmentację.

Retinol

Stymuluje pogrubienie żywych warstw naskórka, chroni, naprawia i pobudza produkcję włókien kolagenu, wpływa na unormowanie pracy zmienionych melanocytów. Czynniki wzrostu (EGF, TGF B2) – stymulują aktywność fibroblastów i keratynocytów, pobudzają, zwiększają i przyspieszają naprawę naskórka oraz syntezę kolagenu. Enzymy naprawcze DNA (fototoliaza, endonukleaza, egzoonukleaza) – naprawiają uszkodzenia powstałe w wyniku działania wolnych rodników na poziomie nici DNA cynk i aminokwasy stabilizują nici DNA

Witamina C

Silny przeciwutleniacz, który także reguluje pH, stymuluje syntezę i odbudowę kolagenu. Jego ilość spada wraz z wiekiem oraz pod wpływem promieniowania UV. W dużym stopniu przyczynia się do regeneracji macierzy pozakomórkowej, skórze nadaje gładkości, elastyczności, jednocześnie ją ujędrniając. Chroni przed uszkodzeniami, jakie powoduje promieniowanie UV i wolne rodniki. Zmniejsza ryzyko stanów zapalnych i rumienia. Dzięki hamowaniu procesu syntezy melaniny rozjaśnia przebarwienia i ujednolica koloryt.

Wskazania

Rogowacenie skóry, także związane ze ekspozycją na promienie UV (rogowacenie słoneczne)
Szara, matowa cera, pozbawiona blasku
Nadmierne korzystanie ze słońca (w każdym wieku)
Zapobiegawczo przed ekspozycją na słonce
Zmarszczki i bruzdy
Nierówna faktura skóry
Przebarwienia słoneczne
Fotostarzenie
Wiotka skóra
Rozszerzone pory

Przeciwwskazania

Ciąża i karmienie piersią
Miejscowe zapalenia skóry
Choroby nowotworowe
Aktywna opryszczka
Aktywny trądzik

Efekty

Ochrona przed pojawianiem się atypowych komórek (działanie antykancerogenne)
Wsparcie ochrony przeciwsłonecznej przed ekspozycją na słońce
Odzyskanie zdrowego kolorytu i witalności skóry
Naprawa DNA komórek, uszkodzonych przez słońce
Zagęszczenie skóry (ujędrnienie)
Wygładzanie zmarszczek i bruzd
Rozjaśnienie przebarwień
Wygładzenie skóry

DNA Recovery Peel

Twarz / szyja:
30-45 min / 300,00 zł

Dodatkowa partia:
100,00 zł